PRO VYHLEDÁNÍ BOT SVÝCH VELIKOSTÍ, NAPIŠTĚ SVOJI VELIKOST (NAPŘ. 39) DO VYHLEDÁVAČE A DEJTE HLEDAT.

Záruční list

Specifikace Vámi zakoupené obuvi

Účelovost obuvi: módní interiérová obuv (viz dále)
Použité materiály: ostatní syntetické materiály a plasty (viz dále)
Výrobní způsob: obuv lepená (viz dále)

Účelovost obuvi

Pro každý účel užití je vhodný jiný druh obuvi. Účelovost ovlivňuje volbu použitého materiálu, konstrukci, provedení a způsob údržby obuvi. Berte tedy, prosím, při výběru v úvahu, k jakému účelu chcete obuv používat.
Módní interiérová obuv - je obuv určena pro krátkodobé nošení v interiéru. Svou konstrukcí a materiálovým složením je určena, navržena a vyrobena k nošení v nenáročných interiérových podmínkách a prvořadá je u ní módnost, nikoliv životnost. Vyznačuje se aktuálními módními prvky, které také určují její přibližnou životnost. Tato obuv není určena pro každodenní, časté používáni.
Vycházková obuv - je obuv k nošení v exteriéru a interiéru Vyznačuje se klasickou konstrukcí, bez výraznějších módních prvků. Obvykle jsou u ní životnost a pohodlnost důležitější než módnost. Je charakteristická velkou pestrostí střihů. Pro uzavřené střihy vycházkové obuvi je nejnižší možná teplota použitelnosti -5 °C. Vycházková flexiblová obuv je určena do suchého prostředí (nepoužívejte ji ve vlhkém ani mokrém prostředí).
Zimní obuv - je obuv určená k nošení v exteriérech v zimním období. Vyznačuje se vyšší úrovní tepelně izolačních vlastností, často teplou vlasovou podšívkou a mohutnější podešví, zpravidla s protiskluzným dezénem. Zimní flexiblová obuv je určena do suchého prostředí (nepoužívejte ji ve vlhkém ani mokrém prostředí)
Společenská obuv - je obuv pro krátkodobé nošení v interiéru při různých společenských příležitostech. Jedná se většinou o celousňovou obuv klasických střihů (polobotkovou nebo lodičkovou) s usňovou podešví. Tato obuv je velmi citlivá na vlhkost a nerovný povrch, a proto ji nedoporučujeme používat v exteriérech.
Vysoce módní obuv - je obuv určená pro krátkodobé a občasné nošení v nenáročných podmínkách. Materiály a typ konstrukce jsou vybírány s vysokým důrazem na poslední módní trendy, vše je podřízeno vzhledu a estetické hodnotě (např. extrémně prodloužené špičky, podsazené podešve, vrchový materiál protažený až do spodkové části). Použití nestandardních materiálů a konstrukcí způsobuje rychlé opotřebení takové obuvi. Životnost obuvi je omezená, může být i výrazně kratší než poskytovaná záruční doba. Tato obuv je určena především do suchého prostředí a je nutno předcházet jejímu ušpiněni a jiným negativním vlivům. Na konstrukci a materiály jsou kladeny minimální technické požadavky. Tato obuv není v žádném případě určena pro každodenní, časté používání,
Rekreační obuv - je obuv k nošení ve volném čase při různých rekreačně-vycházkových příležitostech. Její konstrukce je přizpůsobena k použití v exteriéru, i v mírném, upraveném přírodním terénu. Tato obuv není určená k provozování sportovních aktivit.
Sportovní obuv - je obuv pro provozování různých sportovních aktivit. Svou konstrukcí odpovídá požadavkům příslušného druhu sportu, proto je nutné ji pouze k tomuto sportu používat.
Domácí obuv - lehká, textilní obuv jednoduché konstrukce určená k nošení v místnostech. Domácí obuv s textilním spodkem (podešví) je především určena k udržení nohy v teple - není určená k běžnému nošení. Při běžném nošení může dojít k poškození spodku této obuvi.
Dětská obuv - je obuv, na kterou jsou kladeny zvláštní nároky. Tyto nároky jsou charakterizovány potřebami dětské nohy, která se vyvíjí a roste:
- vyberte obuv, která dobře padne do délky i do šířky, nezapomeňte na nadměrek 10-15 mm
- dětská obuv by měla mít prostornou, kulatou špičku a dostatečně tuhý opatek
- upřednostňujte kotníčkový střih šněrovací nebo s páskem na suchý zip
- nezapomeňte, že dětská noha se vyvíjí, její kosu jsou měkké a případné nedodržení základních zásad může mít za následek poškození nohy dítěte mnohdy na celý život
- dětská noha roste velice rychle, kontrolujte proto pravidelně velikost nohy a nošené obuvi: z toho plyne že, životnost dětské obuvi nemůže být delší než cca. 6 měsíců
- vzhledem ke způsobu užívání dětské obuvi (charakter dětské chůze), je tato obuv ve větší míře vystavena mechanickému poškození - okopání, odření. Tato případná mechanická poškození nemohou být důvodem k reklamaci.

Použitý materiál, jeho údržba a ošetřování

V současné době se používá veliké množství materiálů, od mnoha druhů usní, až po materiály syntetické a textil. Základní znalosti o použitých materiálech‚ spolu se správným ošetřováním a pečlivou údržbou, prodlužují životnost Vaši obuvi
Ostatní syntetické materiály a plasty - jsou velmi podobné ostatním usním. Jejich charakteristickou vlastností je především vyvíjející se vzhled v průběhu užíváni - vrchní barva se při používání na nejvíce namáhaných místech stírá, olupuje, praská a případně vystupuje kontrastní barva. Tyto změny jsou poměrně rychlé, záměrné a dotváří velmi módní „opotřebený" vzhled výrobku. Nejde o vadu, ale o záměr. Povrch je velmi choulostivý na mechanické poškození a zašpiněni. Výrazného zašpinění se vyvarujte, z povrchu materiálu ho lze odstranit pouze velmi obtížné, může dojít k nenávratnému poškození vzhledu výrobku.
Useň - nejčastěji používaný, přírodní materiál s ideálními vlastnostmi pro výrobu obuvi. Useň je prodyšná, měkká, má velmi dobré absorpční vlastnosti a je schopna se do jisté míry přizpůsobit individuálnímu tvaru nohy. Useň je charakteristická svou proměnlivou lícovou kresbou, která potvrzuje její přírodní charakter a odlišuje ji tak i vzhledem od syntetických materiálů. Useň není neomezeně odolná působení vlhkosti a to ani z vnější (klimatické vlivy) ani z vnitřní strany (pot). O usňovou obuv je proto třeba neustále pečovat.
Rozeznáváme několik základních druhů usní:
Hladká useň - je useň s jemně strukturovaným povrchem s malými póry. Obuv zbavte nečistot vhodným kartáčkem nebo měkkým vlhkým hadříkem a vytřete do sucha, Použijte impregnaci a vhodný krém požadovaného odstínu, vyleštěte. Pro občasnou údržbu (např. v práci, během cestování) lze použit i samolešticí houbičky - ty však dodávají usni pouze lesk a nelze jimi nahradit pravidelné ošetřování vhodným krémem.
Laková useň - useň s hladkým, lesklým povrchem, který je docílen lakovou úpravou usně. Její povrch je velmi choulostivý na mechanické poškození, chemické vlivy, rozmáčení a mráz Nečistoty z povrchu usně odstraňte jemným vlhkým hadříkem, povrch ošetřete prostředky na lakové usně.
Povrstvená useň – useň, která má na povrchu nanesenou či připojenou vrstvu fólie nebo plastu. Má podobné vlastnosti jako laková useň. Tento materiál otřete vlhkým hadříkem a utřete do sucha nebo používejte prostředky určené k ošetření syntetických materiálů.
Nubuk, velur (semiš) - je useň broušená po líci nebo po rubu. Obuv z tohoto materiálu ošetřujte pryžovým kartáčkem a přípravky, které jsou určené pro vlasové usně. Tyto přípravky oživují barvu a mohou být barevné nebo bezbarvé. Důležité je ošetřeni vlasových usni vhodnou impregnací, zvyšující odolnost proti vodě. Tyto usně nikdy nekrémujte!
Ostatní usně - existuje celá řada dalších druhů usni, které se vyznačuji především barevnými efekty a rozmanitostí zpracováni povrchu. Charakteristickou vlastnosti většiny těchto usní je to, že během používání se jejich vzhled vyvíjí. Usně se stíranou úpravou, kdy je původní barva usně překryta další, často kontrastní barvou. Tato kontrastní barva se při nošení na nejvíce namáhaných místech stírá, prosvítá původní barva. Při stírání může docházet k ušpinění oděvů světlejších barev. Další variantou jsou usně s mechanicky narušeným lícem, kde je líc nové obuvi rozpraskán, je patrná odlišná barva struktury usně. Během nošení líc dále praská, na nejnamáhanějších místech se zcela odlupuje a dochází k obnažení struktury materiálu. Popsané zásadní změny probíhají velmi rychle a při pokračujícím používání se prohlubují. Obuv rychle získává patinu a charakteristický použitý vzhled. Tyto zrněny jsou žádoucí, v žádném případě se nejedná o projev vady. Tyto usně v žádném případě nekrémujte ani neleštěte. K ošetření používejte bezbarvé impregnační spreje (COLLONIL VARIO, BSS - Combi materials protector), které nechejte na povrchu obuvi zaschnout. Impregnace částečně chrání obuv proti vlhkosti a zašpinění, přesto se výrazného zašpinění obuvi vyvarujte, lze ho z povrchu usně jen velmi obtížně odstranit.
Spodková useň - je druh usně, která se používá převážně na výrobu podešvi pro společenskou obuv. Tuto obuv používáme převážně pro nošení v interiérech. Nehodí se pro běžné užití - je velmi citlivá na vlhko a nerovný povrch, její přirozenou vlastností je výrazná klouzavost. Usňové podešve ošetřujte vhodným prostředkem, který materiálu dodává potřebnou vláčnost, zvyšuje odolnost proti oděru a protiskluznost. Pokud se rozhodnete používat obuv s usňovou podešví pro běžné nošeni i mimo interiér je nutné ji vhodným způsobem podrazit a snížit tak možnost jejího nadměrného opotřebeni nebo poškození. Takto upravenou obuv však v žádném případě nedoporučujeme používat ve vlhkém prostředí. Některé podpatky pánské i dámské obuvi jsou potaženy usni. Povrch těchto podpatků je nutno pravidelně ošetřovat impregnací a krémem; zároveň je třeba zamezit zvýšenému působení vlhkosti a mechanickému narušení potahu podpatku.
Textil - používá se na lehčí, často letní nebo domácí obuv. Textilní obuv ošetřujte za sucha kartáčováním a vhodnými prostředky na textil, které jej čistí, impregnují, oživí barvy a částečně zamezí ušpiněni. Textilní obuv nepoužívejte ve vlhkém prostředí - není odolná vůči působení vnější vlhkosti.
Syntetické materiály - plasty, koženky, poromery - tyto materiály vzhledem často připomínají useň, ale jejich vlastnosti nedosahuji kvality přírodních usni, např. mají omezenou prodyšnost, způsobuji tedy vyšší potivost noh. Tato obuv je velmi nenáročná na údržbu. Plastové součásti obuvi (svršek i spodek), které jsou barveny po povrchu, jsou velmi náchylné k mechanickému poškození způsobenému např. zakopnutím. Při tomto poškození dochází k sedření barvy na povrchu a k prosvítání původní barvy materiálu Omývejte ji vlhkým hadříkem s přídavkem saponátu a utřete do sucha.
Pryž - obuv omývejte vlhkým hadříkem s přídavkem saponátu a vytřete do sucha.
Voděodolná membrána - speciální materiály tohoto druhu zajišťují voděodolnost a prodyšnost obuvi. Obuv nejprve očistěte od hrubé špíny pomocí vlažné vody a hubky nebo kartáčku. Po uschnutí povrchu obuvi naimpregnujte vhodným impregnačním prostředkem - používejte pouze přípravky, které doporučuji výrobci těchto membrán.

Výrobní způsob

Další hledisko výrazně ovlivňující funkci a údržbu obuvi je výrobní způsob, tzn. způsob, jakým je spojen spodek obuvi se svrškem.
Obuv lepená - nejčastěji používaná technologie, kdy je spodek obuvi ke svršku připevněn lepením. Pevnost lepeného spoje může být negativně ovlivněna promáčením nebo propocením obuvi, event. opakovaným používáním nedostatečně vysušené obuvi. Při neopatrné chůzi může dojít k mechanickému uvolnění lepeného spoje (ukopnutí).
Obuv flexiblová - obuv vyrobená tímto způsobem je velmi pohodlná, lehká, ohebná (flexibilní) s efektním prošívaným okrajem. Zvýšená ohebnost je daná skutečností, že svršek obuvi je přišíván přímo ke spodkové součásti, bez nutnosti použiti napínací stélky. Nevýhodou této obuvi je její omezená vodonepropustnost, která je daná právě přišitím svršku ke spodku, při kterém je vrchový materiál perforován šitím. Tuto obuv používejte především v suchém prostředí. Při zvýšené vlhkosti může dojít k promáčení obuvi Pravidelnou údržbou lze zvýšit odolnost této obuvi vůči vlhkosti. Obuv důkladně impregnujte a (nebo) krémujte. Zvláště pečlivě ošetřete prošívaný okraj obuvi včetně řezů materiálů - tuto část obuvi důkladně naimpregnujte a v případě hladkých usní i prokrémujte.
Obuv s přímo tvářeným spodkem - spodek obuvi je ke svršku připevněn lisováním, vstřikováním nebo odléváním. Kvalita spoje i samotného spodku obuvi je dána použitým materiálem a dodržením dané technologie.

Záruční list - obuv

Právnická osoba: obchodní společnost Angels CZ s.r.o., se sídlem Zrzavého 1705, 163 00 Praha - Řepy, identifikační číslo: 05885922, zapsané v obchodním rejstříku pod č.j. C 272448 vedené u Městského soudu v Praze. Vážený zákazníku, děkujeme Vám, že jste si zakoupil naši obuv. Tento Záruční list obsahuje veškeré informace a pokyny nutné ke správnému výběru, používání a údržbě Vaší obuvi. Spokojenost zákazníka je naším prvořadým cílem.
Pokud vznikne ze strany zákazníka důvod k uplatnění reklamace prodávaného zboží, upravuje postup zákazníka reklamační řád. Reklamační řád vychází ze zákona č. 89/2012 Sb., Občanského zákoníku. Reklamaci lze provést pouze v případě, že je zboží v záruční době. Reklamační řád je dostupný na internetových stránkách www.blikaciboty.cz. Záruční list spolu s nákupním dokladem uschovejte pro případ reklamace. Záruka se nevztahuje na změny vlastnosti obuvi, které vznikly v důsledku opotřebení či přirozené změny vlastnosti materiálů, anebo na nedostatky vzniklé nedodržováním pravidel a zásad správného používáni a údržby uvedených v tomto Záručním listu.
Reklamační řízení může být zahájeno, jestliže zákazník předloží kompletní reklamované zboží a prokáže nákup reklamovaného zboží na e-shopu Blikaciboty.cz, nejlépe nákupním dokladem. Zboží musí být řádně vyčištěno a hygienicky nezávadné. Prodávající je oprávněn odmítnout převzetí zboží k reklamačnímu řízení, které nebude splňovat zásady obecné hygieny. Reklamaci je nezbytně nutné uplatnit bez zbytečného odkladu, ihned jakmile se vada objeví. Případné prodlení při pokračujícím užívání zboží může zapříčinit prohloubení vady, znehodnocení zboží a může být důvodem zamítnutí reklamace.
Nezapomeňte, prosím, že záruční doba a životnost obuvi jsou různé pojmy. Životnost obuvi je dána způsobem a intenzitou používání a nemusí být vždy stejná jako záruční doba. Při intenzivním užívání může být životnost obuvi kratší než poskytovaná záruka. Zákazník je oprávněn uplatnit právo z vady, která se u zakoupeného zboží vyskytne v době dvaceti čtyř měsíců od převzetí.

 


Není-li to vzhledem k povaze vady nepřiměřené, má zákazník v případě výskytu vady právo i na dodání nové věci bez vad; pokud to není možně, může od kupní smlouvy odstoupit. Je-li to však vzhledem k povaze vady neúměrné, zejména lze-li vadu odstranit bez zbytečného odkladu, má zákazník právo na bezplatné odstranění vady. Právo na dodání nové věci bez vad nebo na odstoupení od kupní smlouvy má zákazník i v případě odstranitelné vady, pokud nemůže věc řádně užívat pro opakovaný výskyt vady po opravě (třetí výskyt stejné vady po dvou předchozích opravách) nebo pro větší počet vad (současně tři a vice odstranitelných vad). Pokud zákazník neodstoupí od kupní smlouvy, neuplatní právo na dodání nové věci bez vad nebo na opravu věci, může požadovat přiměřenou slevu.

Obecná upozornění

Veškeré šité spoje a perforování (včetně prošiti horního okraje podešve) porušující celistvost materiálů, omezují odolnost obuvi vůči působení vnější vlhkosti.
Syté a tmavé odstíny broušených usní (např. červená, tm. modrá) mohou částečně pouštět barvu.
Vnitřní vybavení obuvi může do jisté míry zapouštět barvu, pamatujte na to zejména při nošeni kalhot zasunutých do obuvi (týká se to i horních lemů vysoké obuvi).
Dětská zimní oteplovací obuv, tzv. "sněhule", je určena především do sněhu a neměla by být jedinou zimní obuví Vašeho dítěte.
Žádnou obuv zásadně nedoporučujeme prát v pračce ani ručně.
Pro ošetřování obuvi v žádném případě nepoužívejte rozpouštědla ani jiné podobné látky (např. aceton, líh).
Opotřebení patníků souvisí s velikostí jejich plochy. Na malý patník (např. na jehlovém podpatku) působí velký tlak a opotřebuje se podstatně rychleji, než patník s větší plochou.
Včasnou základní údržbou nebo výměnou opotřebovaných patníků, podešví (příp. podrážek), vkládacích či vlepovacích stélek, šněrovadel nebo stuhových uzávěrů (suchý zip, velcro) zabráníte poškození dalších součástí Vaší obuvi; toto případné poškození nemůže být důvodem k reklamaci - jde o základní údržbu, kterou si zajišťuje zákazník sám.
Přirozenou vlastností podešví vyrobených z uzeného kaučuku, tzv. surové gumy je charakteristický zápach po uzení.
Nohu je nutno v obuvi dostatečně upevnit šněrovadly, zapínacími pásky apod. Nedostatečné upevnění nohy v obuvi může být příčinou nadměrného opotřebení podšívek a stélek.
Některá dámská pásková obuv je u zapínací přezky vybavena pružnou částí, tzv. pruženkou. Ta je zde umístěna především pro zvýšení komfortu chůze. Přezku je nutno při každém obutí či vyzutí rozepnout a zapnout tak, aby nedošlo k nadměrnému namáhání pruženky a tím k jejímu rychlému opotřebení
Většina běžných podešví není odolná proti působení benzinu, nafty, olejů a podobných látek. Pokud dojde ke styku těchto látek se spodkem obuvi, dochází k poškození podešve. Zvláště náchylné k tomuto poškození jsou podešve ze surové gumy, tzv. krepy.
Výrazné barvy vrchových materiálů mohou v průběhu užívání zesvětlat. Ošetřením vhodným prostředkem lze barevnou změnu zmírnit.
Bílé materiály mohou v průběhu užíváni do určité míry zežloutnout.
V důsledku odlišné konstrukce obuvi s prodlouženou špičkou a tenkou podešvi dochází při chůzi k opakovanému kontaktu špičky obuvi s podložkou (podlaha, chodník, silnice). Důsledkem je poměrně rychlé a intenzivní opotřebení špiček podešví, případně i svršků. Obuv je nutno pravidelně kontrolovat a včas provést podražení podešví.
Žádnou obuv prodávanou v našich prodejnách nelze používat jako obuv pracovní, protože nesplňuje přísné požadavky kladené na tento druh obuvi.
Kovové zdoby mohou v průběhu užívání černit materiály, se kterými přicházejí do styku; včasným a pravidelným čištěním materiálu zamezíte trvalým barevným změnám na výrobku.
Štrasy, kamínky a podobné ozdoby na obuvi jsou v průběhu používáni vystaveny výraznému mechanickému namáhání a tím dochází k jejich odpadávání a ulamování. Jde o běžný projev opotřebení — tyto vysoce módní součásti nelze na obuvi pevně zafixovat.
Při používání obuvi k řízeni motorových vozidel dochází k rychlejšímu opotřebeni (případně poškození) patníků, podpatků a jejich potahů a celé patní části obuvi.
Letní otevřená obuv (např. tzv. žabky) a módní textilní obuv (plátěnky) má omezenou životnost, cca 1 sezónu.
Přirozenou vlastností vysoce lesklých (metalizovaných) materiálů je poměrné rychlé otírání.
U každého syntetického materiálu dochází k jeho přirozenému stárnuti, a to i když se nepoužívá.
U podešví s viditelnou pěnovou strukturou (např. EVAC) dochází k poměrně rychlému opotřebení. Velmi lehké podešve (PUR podešve) mají výrazně kratší životnost, než podešve z jiných materiálů, opotřebení se u nich projevuje praskáním.
Při chůzi v holeňové a polo holeňové obuvi hrozí při opakovaném kontaktu jejich vnitřních částí („noha o nohu") zvýšené riziko mechanického poškození zdrhovadel.

Výběr obuvi
Při výběru obuvi dbejte na to, aby zvolený druh, velikost a šíře obuvi přesně odpovídaly Vašim potřebám - délka vnitřního prostoru obuvi
- velikost - má být delší než délka chodidla, špičky prstů by se neměly v žádném případě dotýkat rubové strany špičky svršku obuvi – tzv. nadměrek. Nadměrek je volný prostor před nejdelším prstem v délce přibližně 10 mm. Je třeba si uvědomit, že ne každá bota „padne" na každou nohu. Nevhodně zvolený druh obuvi, velikost, šíře nebo tvar obuvi nemohou být důvodem k pozdější reklamaci. Nevhodně vybranou obuv lze vrátit do 14 dnů od data nákupu. Obuv musí být nepoužitá, neopotřebená a nepoškozená, s kupním dokladem, v kompletním originálním obalu, se všemi původními visačkami a nálepkami. Splnění všech uvedených podmínek nutných k vrácení obuvi posuzuje Prodávající.
Nezapomeňte vzít v úvahu účel užití, provedení, materiálové složeni a způsob ošetřování obuvi. Pouze obuv dobře zvolená z hlediska funkčního, sortimentního a velikostního je předpokladem naplnění užitné hodnoty a účelu obuvi Po celou dobu užíváni věnujte maximální pozornost všem základním pravidlům používání obuvi. Zvláště je nutné předcházet všem faktorům nepříznivě ovlivňujícím plnou funkčnost a životnost obuvi, jako např.: vysoká intenzita užívání obuvi (nedoporučujeme používat každodenně stejnou obuv), používáni obuvi k nevhodnému účelu, praní obuví, atd.
Další nutnou podmínkou pro zachování dobrého stavu obuvi a její plné funkčnosti je pravidelná údržba. K ošetřování obuvi používejte pouze prostředky k tomu určené. Nesprávná nebo nedostatečná údržba obuvi podstatně zkracuje její plnou funkčnost a životnost.

Další zásady správného udržování a ošetřování obuvi
Při obouvání obuvi, zejména s uzavřenou patou, používejte obouvací lžíci. Po vyzutí obuv napněte na napínáky odpovídající velikosti. Střídejte často obuv, zejména ve vlhkém prostředí (nedoporučujeme požívat každodenně stejnou obuv). Obuv je nutné nechat po každém použití důkladně vyschnout a vyvětrat (s vyjmutou vkládací stélkou) - i po krátkém použití dochází ke zvlhnutí vnitřku obuvi vlivem pocení nohou. Používání nedostatečně vysušené obuvi způsobuje její nadměrné opotřebení (zvláště stélek a podšívek). Obuv před prvním použitím naimpregnujte a ošetřete vhodnými ošetřujícími prostředky, dále provádějte dle potřeby. Vyvarujte se rozmáčení obuvi, které poškozuje vzhled povrchové úpravy a deformuje tvar obuvi. Žádná obuv není neomezeně odolná proti vlhkosti - vhodnou impregnaci pouze zvyšujeme její odolnost proti vnější vlhkosti - déšť, sníh. Jediným druhem obuvi, který odolává působení vlhkosti bez negativních změn je obuv celoplastová a celopryžová. Promáčenou obuv vycpěte novinami a postupně sušte mimo dosah zdroje zvýšené teploty. Velmi negativní vliv má na vzhled obuvi působení posypových materiálů, kterými se v zimním období ošetřují komunikace. Agresivní chemické látky obsažené v posypech narušuji strukturu materiálů, způsobují zbobtnáni a výskyt charakteristických světlých skvrn. Snažte se omezit působení těchto látek na obuv. Obuv po použití otřete od zbytků sněhu či vlhkosti. Obuv pravidelně ošetřujte; správně ošetřená obuv lépe odolává těmto negativním vlivům Obuv poškozenou tímto způsobem nelze reklamovat.

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.